Шкільний ранець: поради та рекомендації щодо вибору
Наприкінці літа перед багатьма батьками постає питання, як обрати шкільний ранець. Купівля аксесуара передбачає врахування найрізноманітніших аспектів, про які ми розповімо у нашій статті.
Як першокласнику, так і досвідченому учню під час підготовки до школи знадобиться багато речей: нова форма, зошити, письмове приладдя та підручники. Однак важливою та відповідальною покупкою стане шкільний ранець. Саме він дбає про здоров’я дитини та формує поставу. Щоб дізнатися, як правильно вибрати шкільний ранець, ми розглянемо такі пункти:
- Ранець і рюкзак – у чому різниця?
- Яким має бути ранець
- Ознаки якості
- Як носити шкільний рюкзак
Під час вибору шкільного ранця перше, на що звертають увагу батьки, це його практичність і ціна. Усі знають, що рюкзак буде набитий книжками та зошитами, а під час перерв – літатиме коридорами. Але пам’ятайте, що шкільний ранець – це ще й формування правильної постави.
Ранець і рюкзак – у чому різниця?
Період використання портфелів-чемоданчиків на ручці вже завершився. Сучасні школярі інакше ставляться до своїх аксесуарів. Для них важливий зовнішній вигляд, який допомагає продемонструвати себе та свої інтереси. Тому весь набір підручників і зошитів учні носять у стильних ранцях або рюкзаках. У чому ж різниця між цими виробами?
Різниця між ранцем і рюкзаком полягає в жорсткості корпусу аксесуарів. У ранця він твердіший, що забезпечує захист спини дитини та вмісту всередині. Тверда спинка запобігає тиску шкільного приладдя на хребет завдяки правильному розміщенню речей у ранці: важкі предмети ближче до спини, легкі – попереду, ліва і права сторони навантажені однаково.
Шкільний ранець – це ідеальний варіант для учнів молодших та середніх класів. Завдяки жорсткій спинці вміст ранця буде захищено від падінь і ударів, що дуже зручно для дітей, які ще не вміють стежити за своїми речами.
Підліткам, на жаль, міцний каркас ранця не подобається. Старшокласники надають перевагу спортивним рюкзакам або сумкам через плече. Але й тут виробники подбали про здоров’я дітей, випустивши рюкзаки з ортопедичною спинкою. Зовні рюкзак нічим не відрізняється від стильного аксесуара, але, як ортопедична подушка або матрац, запобігає викривленню хребта. Тому, дорогі батьки, якщо у вас є можливість вплинути на вибір рюкзака для вашої дорослої дитини, подбайте про те, щоб він був безпечним.
Яким має бути ранець
Вага. Чинний ДСТУ говорить, що вага порожнього ранця не повинна перевищувати 1 кг. Тому, чим легший ранець, тим краще. Батьки добре знають, скільки підручників і речей покладено в невеликий портфель, навіть для першокласників вміст портфеля становить 2 кг. До речі, трохи про «вантаж» – рекомендована вага портфеля з підручниками та зошитами становить:
- для дітей від 6 до 8 років – до 2 кг;
- від 9 до 13 років – не більше 3 кг;
- з 14 років – вміст портфеля не повинен перевищувати 5 кг;
- від 15 до 16 років – рекомендована вага до 6 кг.
Батькам важливо обрати легкий ранець і стежити за його вмістом. Дитина не контролює навантаження на спину, тому ретельно перевіряйте, що знаходиться всередині ранця, та викладайте непотрібні речі. Якщо кількість книжок перевищує норми рекомендованого навантаження, переходьте на електронну книгу. Цей технічний винахід безпечний для очей і дозволяє зберігати багато підручників на довгі роки вперед.
Розмір ранця. Часто першокласники носять ранці, в які могли б поміститися самі. Це не лише смішно, а й небезпечно для дитячої ще не зміцнілої спини. Розмір ранця визначається так: верхній край виробу не впирається в потилицю, а нижній – не тисне на поперек.
Ортопедична спинка. Рюкзак або ранець із напівжорсткою ортопедичною спинкою повторює всі вигини хребта. На корпусі виробу розташовані опуклі валики, які за правильного носіння формують поставу та розподіляють навантаження. Спинка шкільного ранця має бути твердою, але при цьому мати м’яку підкладку, яка регулює теплообмін.
Лямки. Чим ширші лямки на шкільному ранці, тим зручніше носити виріб. Рекомендована ширина лямок становить 4–5 см, а їх довжина залежить від зросту дитини. Лямки на шкільному ранці мають бути регульованими, щоб аксесуар щільно прилягав до спини та не бився об поперек. Стежте також за довжиною лямок – вона завжди має бути однаковою як зліва, так і справа.
Світловідбивальні елементи. Яскраве забарвлення шкільного ранця робить дитину помітнішою на дорозі та в темний час доби. Небагато батьків звертають увагу на світловідбивальні елементи на дитячому одязі та аксесуарах, але якщо дитина добирається зі школи самостійно, потрібно подбати про її безпеку.
Під час вибору ранця переконайтеся, що світловідбивальні елементи чи кольори розташовані з усіх боків виробу. Найбільш помітні, а отже, безпечні кольори – жовтий, кислотно-зелений та оранжевий.
Ознаки якості
Після того як ви дізналися, чим відрізняється шкільний ранець від рюкзака, переходимо до ознак якісного виробу. Під час вибору шкільного ранця обов’язково врахуйте всі попередні пункти та зверніть увагу на зовнішні ознаки – матеріал, фурнітуру. Якісний шкільний ранець – це:
- Водонепроникна легка тканина, яка не втрачає вигляду після прання. У разі намокання малюнки не стираються, а матеріал не линяє.
- Міцні та рівні шви без ниток, що стирчать. Пластикові деталі в ранці мають бути гладкими та без зазубрин.
- Якісні замки та блискавки, бажано металеві. У дитини не повинно виникати труднощів із відкриванням і закриванням кишень.
- Зміцнені кути корпусу, що підвищують міцність шкільного ранця.
- Внутрішній простір із відділеннями + наявність кишень і ніші для пляшки.
- Водонепроникне дно з пластику, завдяки якому шкільний ранець можна ставити на землю чи в сніг.
Як носити шкільний ранець
Ідеальний шкільний ранець подобається і батькам, і дитині. А це означає, що виріб об’єднав у собі якість, надійність, безпеку та привабливий дизайн. Тепер переходимо до наступного етапу – положення рюкзака на тілі дитини. Для того, щоб носіння ранця було безпечним, потрібно контролювати такі моменти:
- У шкільному віці у дитини формується правильна постава, тому не можна дозволяти носити ранець на одному плечі.
- Шкільний ранець має щільно прилягати до спини та не звисати на сідницях.
- Лямки ранця мають бути закріплені надійно й на одній висоті. Підтягніть їх так, щоб найважча частина вмісту виробу розташовувалася в зоні попереку.
- Ранець має містити лише найнеобхідніше. Також пам’ятайте про рекомендоване навантаження за віковою групою. Щоб дитині було комфортно, розмістіть важкі книги ближче до спини, а лівий і правий бік навантажте однаково.
Дітей хвилює, як виглядатиме їхній ранець, а батьків – якість вибраного виробу. Спробуйте знайти компроміс і вибрати варіант, який сподобається всім. Нехай ваш шкільний ранець буде зручним і привабливим. І пам’ятайте, у гарному ранці приносять відмінні оцінки!
Стати дилером
Заповніть форму, щоб стати реселлером Veneto, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.