Скільки потрібно спати? Наслідки недосипання

21.02.2021
«Скільки потрібно спати, щоб бути продуктивним?» Як часто ви чуєте цю фразу від себе?
Скільки потрібно спати? Наслідки недосипання

На сон у житті кожного з нас припадає понад 20 років, які, на перший погляд, можна було б прожити у власне задоволення. Однак, зважаючи на те, скільки часу відведено цьому процесу, не можна ігнорувати його важливість. Сон – це життєва необхідність, яка відновлює нервову систему та сили для всього організму. Тому, хочемо ми цього чи ні, але світ мрій стає своєрідними ліками від усіх хвороб. Дуже часто недосипанням страждають молоді мами, тому необхідно поступово відучувати дитину від нічного годування. 

Давайте дізнаємося, скільки потрібно спати, щоб почуватися бадьорими, та які негативні наслідки спричиняє недосипання.

Протягом понад сорока років низка ентузіастів намагається з’ясувати тривалість життя без царства Морфея та наслідки хронічного недосипання. Існує офіційний рекорд – 19 діб без сну від американця Роберта Мак-Дональдса. Але не варто намагатися побити рекордсмена! Здатність не спати протягом такого тривалого часу притаманна одиницям, а ось звичайні люди за щоденної безсоння можуть просто втратити розум.

Давайте детально розглянемо, що ж відбувається з людиною без сну.

Перші дві доби відчувається втома. В організмі починають відбуватися гормональні зміни, зокрема порушується зв’язок між нейронами мозку, а розумова робота знижується на 30-60%. Зовні людина після безсонних ночей нічим не відрізняється від відпочилої, окрім легкої дратівливості.

На треті – п’яті доби погіршується зорове та слухове сприйняття. Цей процес доповнюється галюцинаціями та першими симптомами хвороби Альцгеймера – тимчасовою втратою пам’яті.

Після 7 днів організм піддається низці випробувань: провали в пам’яті, низька мозкова активність. Проявляються старечі симптоми – тремтіння в тілі та руках, уповільнення моторики.

Фінальна стадія залежить від індивідуальних особливостей. У першому випадку людина просто засинає, поки не відновить сили. У другому, на жаль, – це летальний результат.

Чим небезпечне хронічне недосипання?

Якщо ви не плануєте встановлювати рекорди для книги Гіннеса, тоді навчіться відпочивати повноцінно. Запам’ятайте найголовніше: 8-годинний сон – це корисне  проведення часу! Якщо ви не встигаєте завершити справи, відмовтеся від перегляду серіалів, тривалих посиденьок і правильно сплануйте свій день за допомогою тайм-менеджменту.

Сон менше шести годин на добу протягом цілого тижня може вкрай негативно позначитися на здоров’ї. Під час недосипання в організмі  активно виробляються гормони стресу, посилюється навантаження на серце та підвищується артеріальний тиск. Безсонні ночі послаблюють імунну систему та підвищують ризик виникнення інфаркту й інсульту, а систематичне порушення графіка сну провокує гормональний збій.

Піддаються ризику і ті, хто нехтує режимом. Нічні зміни відображаються на здоров’ї через порушення роботи шлунково-кишкового тракту та зміни метаболізму. Якщо ж у вас немає можливості змінити графік роботи, стежте за тим, щоб трудовий процес був позмінним, наприклад, ніч працюєте, а добу відпочиваєте.

Кілька правил здорового сну:

  1.  Любіть себе і свій організм, пропонуючи йому гідний відпочинок.
  2.  Спіть не менше 7 годин на добу та обов’язково дотримуйтеся режиму.
  3.  Не вживайте перед сном важку їжу та алкоголь, щоб уникнути неспокійної ночі та безсоння.
  4. Слідкуйте за якістю матраца і спальних приладь. Вони  регулюють стан хребта, шиї та голови, забезпечують комфорт і здоровий сон.

Стати дилером

Заповніть форму, щоб стати реселлером Veneto, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Заповніть форму