Причини безсоння: про що кричить ваш організм

02.03.2021
Якщо ви помітили, що почали прокидатися ночами і не можете знайти причини безсоння, зверніть увагу на ваше здоров'я.
Причини безсоння: про що кричить ваш організм

Якщо ви помітили, що почали прокидатися вночі і не можете знайти причини безсоння, зверніть увагу на своє здоров'я. Тривожний сон може бути першим сигналом про порушення процесів в організмі.

Причини безсоння можуть ховатися в психологічному і фізичному стані. Стресові ситуації ускладнюють хронічні захворювання, порушують функції нервової системи, що в комплексі впливає на стабільність сну. При надмірному фізичному навантаженні виникає подібна ситуація. Однак, якщо ваше життя протікає без тривог і марш-бросків, ваш внутрішній світ хоче повідомити цікаві новини.

Організм людини підпорядковується внутрішнім біоритмам. Працюючи, як злагоджений механізм, він визначає ритм життєдіяльності та генерує безліч процесів. Ріст, харчування, відновлення пов'язані з зовнішніми подіями і прив'язані до певного часу доби. Тому причини безсоння можуть розповісти про те, що відбувається всередині, застерегти від захворювань і просто допомогти розібратися, чому ви не спите.

21:00 – 23:00. Чому складно заснути?

У цей період активні кровоносні судини.

З самого дитинства нас вчили лягати спати в період з 21:00 до 22:00, щоб організм максимально зміг відпочити після насиченого дня. У багатьох ця традиція триває і до сьогодні. Однак, якщо ваш біоритм в нормі, а ви засинаєте тільки після 23:00, зверніть увагу на імунітет. Недостача вітамінів в організмі – одна з найпоширеніших причин безсоння. Їжте більше фруктів, пийте соки – і сон відновиться.

Наступними факторами, що ускладнюють сон у цей час, є проблеми з наднирниками та щитовидною залозою. Якщо ви знаєте, що ваш організм схильний до зазначених захворювань, зверніться до лікаря та пройдіть профілактичний огляд. До причин безсоння можуть належати й стандартні прояви порушення нервової системи: тривоги, зацикленість на власній персоні та роботі. Опустіть негативні ситуації і спокійно лягайте спати на свою улюблену ліжко.

23:00 до 1:00. Що змушує прокинутися?

У цей період активний жовчний міхур.

З 23:00 до 1:00, поки ви відпочиваєте і набираєтесь сил, ваш організм продовжує працювати. Його основною метою стає переробка жирів, які були накопичені протягом дня.

Ця причина безсоння може здатися вам незначною, адже так чи інакше жовчний міхур бореться з усвоєнням речовин. Але справа в тому, що при здоровому споживанні жирів, ви не будете прокидатися посеред ночі. Для того щоб зменшити навантаження на орган, сплануйте своє харчування правильно, включивши в раціон корисні жири.

Крім того, причина безсоння може ховатися у вашому підсвідомості. Якщо ви за щось осуджуєте себе або інших, ваш сон в період з 23:00 до 1:00 може бути неспокійним і чутливим. Тому для самобичування виберіть день, а вночі – присвятіть час відпочинку на ортопедичному матраці.

1:00 до 3:00. Чому я прокидаюсь?

Період активності печінки.

Печінка є чутливим органом, який зазвичай майже не відновлюється. Тому ця причина безсоння дуже важлива для розгляду. Якщо ваше порушення сну набуває циклічності, значить, настав час знизити споживання жирної їжі, алкоголю та кардинально переглянути раціон харчування. Обезопасивши життєво важливий орган, ви уникнете серйозних ускладнень, які можуть вплинути на організм, і набути здорового сну.

Причини безсоння можуть відображати ваше емоційне стан. Злість, гнів та почуття провини також заважають спати в цей час. Немає причин тримати на когось образу, коли на кону ваше здоров'я.

3:00 до 5:00. Безсоння?

У цей період особливо активні легкі.

З трьох до п'яти ранку органи повітряного дихання накопичують кисень, який поширюють по всьому організму. Цей процес супроводжується відчуттям суму та печалі. Прокинувшись, ви можете виявити у себе явні ознаки депресії: відчай, пригнічений настрій, дратівливість. Симптоми можуть вплинути на душевний стан протягом усього дня. Причини безсоння долаються завдяки здоровому харчуванню та чистому повітрю. Ці два компоненти регенерують весь організм, створюючи підбадьорливий душевний стан.

5:00 до 7:00. Не спиться?

Активна фаза для товстої кишки.

Немає нічого дивного, що ваш сон перериває бажання сходити в туалет. Якщо серед усіх причин безсоння ця приносить дискомфорт, запобігти її допоможе вода. Збільшуючи споживання води за день, ви очищаєте організм від шкідливих речовин.

Емоційна складова, яка не дає вам спокою в період з п'яти до семи ранку – це відчуття безвихідної ситуації або нетерпеливе очікування життєвих змін. Проаналізуйте свої бажання, запишіть цілі та відпустіть проблеми. Саме турботи вас тягнуть назад і не дають спокою.

Як ви побачили, причини безсоння можуть ховатися в емоційному стані та фізіологічних особливостях організму. У разі, якщо пробудження набувають циклічного характеру, зверніться до лікаря. Коли вашому здоров'ю нічого не загрожує, а безсоння продовжує переривати сон, потурбуйтесь про те, щоб ваше спальне місце було комфортним. Можливо, що пора замінити ортопедичний матрац, подушку і наматрацник.

Після уважного огляду всіх складових ви з легкістю знайдете причини безсоння і вирішите їх. Спокійної вам ночі!

Стати дилером

Заповніть форму, щоб стати реселлером Veneto, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Заповніть форму