Який матрац вибрати при грижі хребта

02.03.2021
Грижа хребта являє собою зміщення міжхребцевих дисків із розривом фіброзного кільця.
Який матрац вибрати при грижі хребта

Вилікувати хворобу консервативними методами неможливо, проте дотримуючись лікарських рекомендацій, можна позбутися болю та досягти тривалої ремісії. Ортопеди-травматологи, окрім спеціальних медикаментів, радять пацієнтам носити хребетні корсети, а також використовувати ортопедичний матрац при міжхребцевій грижі для сну та відпочинку.

Правильна організація спального місця має терапевтичний ефект і є чудовою профілактикою ускладнень при проблемах зі спиною.

Навіщо потрібен ортопедичний матрац при міжхребцевій грижі?

Матрац при грижі хребта має велике значення у терапії цього захворювання:

  1. Забезпечує комфортний сон і є профілактикою можливих ускладнень хвороби. Сприяє зменшенню болю.
  2. Забезпечує правильне рівне положення тіла під час сну.
  3. Запобігає неправильному згинанню хребта.
  4. Перешкоджає подальшому розвитку хвороби.
  5. Забезпечує повноцінний відпочинок і розслаблення.

Процес формування грижі призводить до випинання міжхребцевих дисків, тому будь-який неправильний рух або вигин можуть призвести до утиску тканин і нервів, у результаті чого спина починає сильно боліти.

Ймовірність таких симптомів значно зростає під час сну, коли людина не контролює свої рухи, а її матрац при грижі хребта кривий, продавлений, надто м’який або, навпаки, занадто жорсткий.

Як вибрати матрац при грижі хребта

Який матрац краще при грижі хребта, лікар визначає індивідуально залежно від локалізації патологічного процесу, ваги та поточного стану здоров’я пацієнта. Усі показання та захворювання в маркуванні виробів є рекламним ходом.

Матрац для спини з грижею слід вибирати, враховуючи рекомендації лікаря та загальні критерії вибору:

  1. Наповнювач. Виробники якісної продукції для сну комбінують у своїх товарах одразу кілька різних матеріалів. Є двосторонні варіанти з різними наповнювачами та жорсткістю, які дозволяють змінювати властивості матраца залежно від поточного стану здоров’я. Надзвичайно важливо, щоб матеріали виробу були натуральними (кокосове волокно, латекс, вовна) і не викликали алергії. Додаткова обробка антибактеріальними засобами захистить спальне місце від пилових кліщів та хвороботворних бактерій.
  2. Жорсткість. Необхідну жорсткість лікар визначає з урахуванням віку, статури та маси тіла. Середній за твердістю варіант вважається універсальним і може містити шари латексованого кокоса, латексу та пінополіуретану.
  3. Наявність пружинного блоку. Вироби з пружинами не протипоказані при грижових деформаціях, але тільки у випадку використання моделей із незалежним пружинним блоком. Він забезпечить рівномірний розподіл навантаження по всій поверхні. Щоб пружини не тиснули на тіло та спину, обов’язковою є наявність додаткових прошарків латексу або піни.
  4. Розмір. Підбирають відповідно до габаритів ліжка. Для нестандартних меблів будь-який вподобаний варіант може бути виготовлений на замовлення.

Перед покупкою має сенс протестувати обраний варіант. Якщо лежати на ньому зручно, не виникає больових відчуттів, і тіло може повністю розслабитися, значить модель підходить.

Жорсткий, середній чи м’який

Жорсткість матраца при грижі – один із ключових параметрів, від якого напряму залежить терапевтичний ефект. Визначити підходящу ступінь твердості можна, виходячи з ваги пацієнта.

Виробники якісної продукції вказують максимально допустиму масу тіла для конкретної моделі. Перевищувати зазначені навантаження не можна, адже це призведе до сильного прогину поверхні й повністю нівелює ортопедичний ефект. Вага людини має бути на 10–15 % меншою, ніж допускає виробник.

Розрізняють три ступені жорсткості:

  1. Жорсткі. Забезпечують ефективну фіксацію тіла і потрібні дітям та підліткам для правильного формування хребта.
  2. Середньої жорсткості. Виготовляються з комбінацій матеріалів різної твердості, наприклад, кокоса й латексу. Є також двосторонні варіанти, жорсткість яких можна змінювати, перевертаючи матрац: обирати жорсткіший під час загострення недуги та м’якший – у період ремісії.
  3. М’які безпружинні моделі. Їх виготовляють із піни та натурального латексу. Саме такі матраци при грижі поперекового відділу хребта спеціалісти рекомендують літнім людям.

Який матрац потрібен при грижі хребта, має порадити лікар, враховуючи результати діагностики, локалізацію патології, вік, вагу та комплекцію людини з грижею.

Основні вимоги до матраца

Наявність грижі в будь-якому з відділів хребта (шийному, грудному, поперековому) пов’язана з болем і порушеннями сну. Через сильні больові відчуття будь-яке положення здається незручним, і заснути стає майже неможливо.

Спати на матраці при грижі хребта корисно й приємно, але тільки в тому разі, якщо він відповідає основним вимогам до продукції для щоденного сну та відпочинку:

  1. Комфорт. Лежачи на спині, не має виникати дискомфорту та гострих больових відчуттів. Якщо при зміні пози стає незручно, від покупки краще відмовитися.
  2. Безпека. Бажано, щоб матеріали матраца були натуральними (бавовна, кокос, латекс), гіпоалергенними, екологічними й безпечними для здоров’я. Виробники якісної продукції додатково обробляють тканини та наповнювачі спеціальними засобами, які запобігають розмноженню кліщів, бактерій, грибків та інших патогенних організмів. При цьому від виробу не має йти різких і неприємних запахів.
  3. Якість. Особливу увагу варто звертати на рівність швів і додаткові властивості: отвори для нормальної циркуляції повітря, гігроскопічність тканин, гладкість поверхні, здатність зберігати тепло взимку та прохолоду влітку.
  4. Ортопедичні властивості. Виріб не має прогинатися під навантаженням, утримуючи тіло в рівному положенні. Також важливе рівномірне розподілення навантаження по всій поверхні та точне повторення контурів тіла.

Для міцного, здорового та комфортного сну важливо також вибрати хорошу ортопедичну подушку, легку й теплу ковдру, гарну натуральну постіль та наматрацник.

Які матраци не рекомендуються при грижі хребта

На якому матраці спати при грижі хребта кожен вирішує сам, але є моделі, які лікарі не рекомендують використовувати при цьому захворюванні:

  1. Дешеві варіанти, виготовлені на основі ватину чи поролону, що не здатні створювати рівну поверхню і не мають ортопедичних властивостей.
  2. Надувна продукція.
  3. Вироби на основі залежних пружинних блоків «боннель», які розподіляють навантаження нерівномірно.
  4. Тонкі топери – наматрацники, що застосовуються для надання ортопедичних властивостей диванам, адже їхньої товщини буде недостатньо для забезпечення необхідного терапевтичного ефекту.

Як бачите, нюансів вибору матраца при захворюваннях хребта досить багато. Ще раз акцентуємо Вашу увагу: якщо Ви або Ваші близькі вже зіткнулися з цією проблемою, не ігноруйте візит до лікаря, адже своєчасно виявлена проблема значно легше піддається лікуванню.

Стати дилером

Заповніть форму, щоб стати реселлером Veneto, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Заповніть форму