Таким питанням дуже часто задаються наші читачі. Для гостей, що завітали несподівано, розкладне ліжко (більш відоме як розкладачка) стає ідеальним рішенням для відпочинку і сну. На відміну від звичайного спального місця, розкладачка легко транспортується, тому може стати незамінною річчю будинку і на дачі.
Сучасні технології дозволили зробити ергономічне місце ще комфортним. Часи, коли спати на розкладачці було незручно, вже минули. Сьогодні вона є чудовим бюджетним рішенням, якщо потрібно просто разово переночувати.
Для початку потрібно визначити мету придбання: як часто ви збираєтеся використати розкладачку? Як правило, каркас у всіх моделей виготовляється із сталі або алюмінію. А ось якість основи залежить від міцності матеріалу для каркасу.
Де і як краще використовувати розкладачку?
Розкладачка без ламелей. Суперкомпактне та легке ліжко не займає багато місця як у розкладеному, так і складеному вигляді. Модель можна використовувати без матраца, хоча він може бути представлений у комплекті. Розкладне ліжко без ламелей недовговічне, а зручність від нього – мінімальна. Розкладачку найкраще використовувати для нетривалого відпочинку, наприклад, прилягти в тіні дерев на дачі. Розкладачку (розкладне ліжко) з тканини використовують для виїзного відпочинку.
Переваги такого ліжка у мобільності та компактності. У складеному вигляді розкладачка займає мінімум місця та легка за рахунок алюмінієвого каркасу.
З недоліків – шви та матеріал. Розкладне ліжко з тканини з часом може розтягнутися і провиснути, а нитки – перетертися. При покупці уважно огляньте кожен шов, спробуйте полежати на розкладачці і дізнайтеся, яку вагу вона витримує. Класична розкладачка – аналог радянського зразка із міцного гобелену на пружинах. Ця модель відома нам із дитинства витримує вагу до 100 кілограм.
Класична розкладачка має три ступені нахилу та регулюється за вашими уподобаннями. Однак і тут є мінуси: тканина каркасу може розтягнутися, а пружини з низькоякісної сировини взагалі розлетітися. Найкращим варіантом тканини на ліжку-розкладачку буде тентова, поліпропіленова. Діаметр дроту для пружини повинен становити не менше двох міліметрів, а діаметр самої пружини варіюватися від 1,2 см до 1,5 см. При плануванні використовувати розкладачку просто неба, перевірте, щоб пружини були оцинковані (захищені від іржі). Якщо всі складові у відмінному вигляді, будьте впевнені, що класичне розкладне ліжко простий і практичний варіант замість ортопедичних ліжок.
Розкладачка для щоденного сну
Ортопедична розкладачка (розкладне ліжко). Її основою є ламелі, вона призначена для ґрунтовного відпочинку. Розкладачка є каркасом з дерев'яних ламелей і забезпечує достатню жорсткість основи. У поєднанні з матрацом з вати або поролону ортопедична розкладачка рівномірно розподіляє навантаження тіла та запобігає викривленню хребта. Крім ортопедичного ефекту, розкладачка дає можливість розслабитися і поринути у світ комфорту. Модель доповнена ергономічними перевагами – розкладачка швидко складається та займає мало місця. На що звернути увагу під час вибору розкладачки? Ключовою перевагою розкладного ліжка стає її компактність і трансформація. Уважно огляньте кожен механізм розкладачки, наскільки зручно вона складається та розкладається. Проблемне складання свідчить про низьку якість товару. Перевірте розкладачку на зручність: чи буде на ній комфортно спати? Запам'ятайте, що ноги не повинні звисати з ліжка. Якщо вона призначена для високої людини, перегляньте інші моделі. Крім того, кожне розкладне ліжко розраховане на певну вагу, тому відразу подбайте про посилений каркас. Така розкладачка стане незамінною і вдома, і на дачі.
Важливим критерієм у виборі розкладного ліжка є матеріал каркасу та тканини. Якщо виріб має неприємний запах, швидше за все, він є небезпечним для здоров'я. Вдихаючи їдкий запах, ви можете зашкодити своєму організму. Як правильно використовувати розкладачку (розкладне ліжко)? Розкладачка, як і інше спальне приладдя, має властивості ламатися. Але дотримуючись кількох правил експлуатації, ви зможете продовжити термін служби свого компактного друга.
Не перевищуйте допустиму вагу навантаження. Якщо в інструкції зазначено, що розкладачка витримує до ста кілограмів, то дотримуйтесь рекомендацій.
Труби та каркас розкладного ліжка виконані з алюмінію або сталі, а не з титану. Удар та зайве навантаження можуть деформувати складові. Не можна стрибати. Розкладачка передбачає, щоб на ній відпочивали та лежали. Не вставайте ногами на розкладне ліжко – це може бути травмонебезпечним. Вдалих покупок!