facebook pixel
  • 0 800 500 340

корзина

У кошику зараз немає товарів.

Саме час це виправити!

До всіх новин

Що таке ортопедичний матрац і як його вибрати?

02.08.2023

load photo

Науковці підрахували: людина витрачає на сон приблизно третину свого життя і проводити  його на дискомфорті – просто неприпустимо. Не кажучи вже про проблеми зі здоров'ям, що є наслідками поганого сну. Найчастіше з проблемою затримки сну, безсонням, синдромом тривожності та аналогічними захворюваннями зіштовхуються люди, які заздалегідь подбали про якісний, а головне  - правильно підібраний матрац. 

Чим відрізняється ортопедичний матрац від звичайного, і чи вартий він своїх грошей? 

Ортопедичний матрац - це найсучасніший і найкращий варіант для вашого спального місця. Ортопедичними називаються конструкції, здатні правильним чином підтримувати хребет, дозволяючи організму максимально розслабитися. Від якості виробу безпосередньо залежить ступінь відпочинку людини в нічний час доби. Вченими доведено, що стан розслабленості хребта досягається, коли на нього зменшується дія зовнішнього тиску, а це відбувається лише в тому випадку, якщо він знаходиться в природному положенні. 

Так, занадто м'які матраци спричиняють провисання хребта, тоді як - надмірно жорсткі моделі здійснюють зайвий тиск.

Ідеальний вихід з ситуації  - матрац, який приймає форму тіла, підібраний з урахуванням ваших індивідуальних потреб. При цьому від точності повторення залежить ступінь ортопедичного ефекту. 

Чим загрожує сон без ортопедичного матраца ? Нерідко сон на звичайному матраці призводить до виникнення ряду недуг. Річ у тому, що прогинання хребта здатне спричинити зміщення хребців. Як наслідок, порушується імпульс, що йде від спинного мозку до життєво важливих органів. 

Подальшими неприємними змінами може бути порушення кровообігу та відтоку лімфи. У результаті людина забуває, що значить жити без постійного болю, і що таке нормальний сон. 

Відмінність ортопедичного матраца від звичайного в тому, що він здатний суттєво покращити якість життя, позбавивши людину від неприємних недуг, завдяки ергономічній конструкції та поверхні, що дихає завдяки правильно підібраному наповнювачу.
Ортопедичні матраци: з минулого у майбутнє. Питання досягнення ортопедичного ефекту під час сну турбувало лікарів та їх пацієнтів ще задовго до появи ергономічних матраців, до яких ми вже звикли. Спочатку проблему рівномірного розподілу ваги вирішували за допомогою водяних та повітряних матраців, однак такі технології не прижилися: вироби, наповнені повітрям, виявилися занадто галасливими через вбудовані в них компресори, а водяні були надто важкими. Сучасна схема ортопедичного матраца являє собою конструкцію з незалежного пружинного блоку, наповнювача та чохла, що дихає. 

В ортопедичному матраці передбачені різні ділянки жорсткості, що забезпечують комфорт під час нічного відпочинку та правильну підтримку хребта. 

Існують матраци, що не мають пружинного блоку. Їхня роль можуть відігравати латексний або пінополіуретановий наповнювачі. 

Дослідження показали, що люди, які змінили звичайний матрац на ортопедичний значно краще висипатися. Якщо раніше їм було властиво прокидатись 3-4 рази за ніч, то після придбання ортопедичного матраца вони почали спати до ранку, не прокидаючись. Це дозволило їм відчути себе на значно краще і в день. 

Внаслідок правильного розподілу навантаження на хребет, ортопедичні матраци запобігають виникненню небезпечних захворювань спини, серед яких  - остеохондроз та відкладення солей. 

Завдяки інноваційним властивостям ортопедичних матраців, під час сну тіло знаходиться в правильному, природному положенні. Це сприяє відновленню сил.

Сон на ортопедичному матраці позбавляє не тільки фізичних, а й неврологічних недуг, серед яких - безсоння і навіть  - головні болі. 

Фахівці радять спати на ортопедичних матрацах алергікам. Матраци обробляються засобами від пилового кліща, а також вони збирають меншу кількість пилу, ніж звичайні матраци завдяки тому, що добре провітрюються та не затримують зайву вологу. 

Ці властивості ортопедичних матраців досягаються завдяки наповнювачу. Він може бути штучним або натуральним  - від цього будуть залежати особливості виробу, а також його вартість.

Популярні наповнювачі для ортопедичних матраців. Вибір наповнювача для ортопедичного матраца залежить від стану здоров'я та вподобань. Вміст виробу може мати різний ступінь жорсткості та різні властивості. 

Розглянемо найбільш поширені види наповнювачів для ортопедичних матраців: блоки з незалежними пружинами (мультипружинний блок Multi Pocket Spring).

Провідні ортопеди світу впевнені: найкращий ортопедичний матрац повинен бути оснащений блоком, що складається з незалежних пружин. Принцип такої конструкції в тому, що кожна металева пружина має циліндричну форму і знаходиться в окремому чохлі. Як наслідок, кожна пружина прогинається під вагою тіла, створюючи, анатомічне та ергономічне середовище. Перевагою незалежних пружинних блоків є безшумність, удосконалені ортопедичні властивості та відсутність «ефекту гамака», шкідливого для хребта. 

Пружинний блок "бонель" являє собою п'ять пружинних витків, жорстко зчеплених між собою. Вони виготовляються з високоякісного сталевого дроту. Завдяки конічним пружинам, елемент здатний витримувати значні навантаження. 

Ортопедичні матраци, оснащені пружинним блоком «боннель» не скриплять, позитивно впливають на стан опорно-рухової системи, але найбільшою їх перевагою є порівняно нижча ціна, якщо порівнювати з мультипружинними матрацами.
Пінополіуретан. Штучний наповнювач відрізняється пористістю та має еластичні властивості. 

Поролон є екологічно чистим, нетоксичним матеріалом, завдяки чому теж популярний. Ступінь жорсткості наповнювача залежить від конфігурації ортопедичного матраца. Так, вироби, що оснащені пружинними блоками, містять м'який пінополіуретан, в той час, як безпружинні матраци  - оснащуються поролоном середньої жорсткості або жорсткими пінополіуретановими моноблоками. 

Пінополіуретанові вироби мають ефект пам'яті, тобто приймають звичну організму, комфортну форму, залежно від положення тіла  та уже швидко повертають початкову форму. 

Натуральний латекс. Наповнювач буває натуральним та штучним. Натуральний матеріал виробляють з соку каучукових дерев. Його штучний аналог є пінополіуретаном, що має еластичні характеристики. Наповнювач відрізняється різним ступенем жорсткості. Матеріал м'якого типу застосовується при виготовленні пружинних ортопедичних матраців, а моноблоки з латексу нерідко стають основою безпружинних моделей. 

Натуральний латексований кокос. Виготовляється на основі волокон кокосових пальм. Спресований наповнювач має форму об'ємних прямокутних плит. Основними властивостями матеріалу вважаються жорсткість і приголомшлива гнучкість. Ортопедичні властивості натурального кокоса досягаються завдяки просоченню з натурального латексу. Субстанція надає наповнювач додаткову жорсткість. Сьогодні, ортопедичні матраци на основі кокосового волокна є одними з найбільш популярних. 

Вибирайте матрац відповідно до особистих вподобань, особливостей фігури та стану здоров'я, а консультанти VENETO допоможуть вам зробити правильний вибір.

load photo

123

Як правильно обрати матрац?

19.04.2023

load photo

123

Як вибрати матрац при остеохондрозі?

16.08.2023

load photo

123

Як почистити матрац від старих плям в домашніх умовах?

31.07.2023

load photo

123

Програмна заява ТОВ "ГРУППА ВЕНЕТО" стосовно основних вимог FSC щодо праці

17.10.2023

load photo

123

Поради щодо вибору дивана-ліжка з ортопедичним матрацом

04.08.2023

інші новини