Який матрац кращий: латексний чи пінополіуретановий
Такі вироби підтримують хребет у правильному положенні, пружні, довговічні, чудово пропускають повітря, не накопичують пил. В основі безпружинних матраців найчастіше використовується один з двох матеріалів — пінополіуретан або латекс, які, незважаючи на схожі параметри, все ж суттєво відрізняються один від одного.
В чому особливості латексу як наповнювача
Натуральний латекс виготовляють з молочного соку тропічного дерева гевеї. Природна рідина проходить спеціальну переробку і стає унікальним за характеристиками матеріалом. Спочатку латекс використовували лише як додатковий прошарок матраців, проте зараз у продажу все частіше зустрічаються моделі з цілим блоком з цього матеріалу, і попит на них досить високий.
Існує дві різні технології виготовлення натурального латексу:
- Dunlop – традиційний технологічний процес, в результаті якого отримують матеріал з різною ступінню жорсткості сторін.
- Talalay – технологія, що дозволяє отримати абсолютно однорідний матеріал рівномірної жорсткості.
Другий варіант виробництва значно дорожчий, тому часто зустрічаються комбіновані моделі з зовнішнім шаром латексу Talalay і внутрішнім Dunlop.
Переваги латексу як наповнювача для матраца
У латексного наповнювача є цілий ряд незаперечних достоїнств:
- Антибактеріальні властивості. Сік гевеї є природним антисептиком, тому будь-які патогенні мікроорганізми не здатні в ньому розвиватися і відразу гинуть. У матеріалі не можуть розмножуватися пилові кліщі, утворюватися пліснява чи грибок.
- Повітропроникність. Пориста структура матеріалу не перешкоджає циркуляції повітря, тому вироби з нього самостійно провітрюються, зберігаючи чистоту і не накопичуючи сторонніх запахів.
- Приємний аромат. Латекс або не має запаху, або трохи пахне молоком, і абсолютно не випускає неприємних хімічних запахів.
- Простота догляду. Латексні вироби не потребують обробки якими-небудь засобами, достатньо лише час від часу провітрювати їх, наприклад, під час прання зовнішнього чохла.
- Довговічність. Термін служби латексного матраца 15-20 років і навіть більше, причому протягом всього терміну експлуатації він не втрачає своєї форми, залишається рівним, пружним і еластичним.
- Ортопедичні властивості. Латекс надійно підтримує хребет, однак не є надто жорстким і здатний повторювати контури тіла сплячої людини.
Незважаючи на численні переваги, у матеріалу є і кілька недоліків:
- висока вартість;
- велика вага;
- складність транспортування.
Матраци з пінополіуретану - чому їх обирають?
Штучний латекс або пінополіуретан (піна ecofoam) по суті є сучасним варіантом відомого всім поролону. Завдяки новим технологіям матеріал став міцнішим і еластичнішим, але все ж залишився синтетичним. Ортопедичні властивості піни ecofoam забезпечуються спеціальними добавками, які використовуються у виробництві. Багато виробників, щоб позбавити споживачів складнощів вибору між пінополіуретановим матрацом або латексним, називають сучасний поролон штучним латексом.
Пінополіуретаном часто в побуті називають піну ecofoam — часто використовуваний у виробництві матраців матеріал. Завдяки ряду незаперечних переваг, вироби з нього залишаються популярними:
- Доступна вартість. Латексна продукція відрізняється високою ціною, оскільки процес виготовлення матеріалу та добування сировини для нього досить складний, тоді як піна ecofoam виготовляється в рамках одного заводу з доступних і дешевих компонентів.
- Поширеність. Зустріти в продажу продукцію з пінополіуретану можна набагато частіше, оскільки його використовують практично всі виробники. Латексні моделі відносяться до преміальної продукції і зустрічаються тільки у відомих брендів.
- Комфорт. Сон на ППУ-матраці набагато комфортніший, ніж на застарілих пружинних моделях, а ортопедичні властивості синтетичного матеріалу практично ідентичні натуральному, особливо перші часи після покупки.
Недоліки матраців з пінополіуретану
На жаль, у піни є цілий ряд недоліків, про які варто знати, перш ніж купити модель, виготовлену з такого матеріалу:
- Складний догляд. Для пінополіуретанового матраца потрібна ідеально рівна основа з хорошою вентиляцією. Щоб продовжити термін служби виробу, його доведеться регулярно перевертати, оскільки в зонах, що піддаються постійному тиску, матеріал втрачає пружність.
- Вбирає вологу. На відміну від латексної продукції, ecofoam не здатен самостійно виводити вологу, тому сушити матрац доведеться примусово, до того ж у ньому накопичується пил, а значить, ліжко доведеться регулярно пилососити.
- Недовговічність. Матрац з піни має відносно короткий термін служби. При дотриманні правил догляду за виробом, він буде зберігати свої властивості 5-7 років, але не більше.
- Мала навантаження. Пінополіуретан швидко зношується і продавливается, оскільки не розрахований на вагу понад 120 кг, тоді як латекс здатний витримувати масу до 150 кг і більше.
- Неприємний запах. Дешеві моделі можуть видавати неприємні аромати протягом певного часу після покупки, а іноді й весь термін експлуатації, тому людям, чутливим до запахів, вони не підходять.
Що краще в підсумку?
Що краще латекс чи пінополіуретан вирішити досить просто, особливо якщо враховувати умови експлуатації виробу:
- Для додаткового спального місця або нерегулярного сну цілком підійде пінополіуретановий матрац, оскільки його зручно скручувати для зберігання і легко транспортувати, наприклад, на дачу.
- Для реабілітації після травм і хвороб більше за все підходять матраци на основі піни з ефектом пам'яті. Піна ecofoam – ідеальний матеріал для лежачих хворих, пацієнтів з хворобами суглобів або порушеним кровообігом. Вона підлаштовується під форму тіла лежачого і не чинить абсолютно ніякого тиску, забезпечуючи максимальний комфорт.
- Для основного спального місця більше за все підходить латексний матрац. Окрім забезпечення комфортного сну, його відрізняють екологічність, простота догляду і довговічність, за рахунок якої легко окупається висока вартість виробу.
А може вибрати пружинний варіант замість латексу?
Спробуючи вирішити, який матрац краще — пінополіуретановий чи латексний, багато хто починає задумуватися про покупку моделі на пружинах.
Сучасні варіанти пружинних матраців оснащуються незалежними блоками пружин і вже давно позбулися недоліків традиційних варіантів з основою Боннель.
В конструкції таких основ для сну часто окрім пружин використовуються додаткові наповнювачі. Матрац, латекс чи пінополіуретан у якому використані в якості зовнішнього шару, знайти буде просто. Подібні моделі за властивостями будуть схожі з безпружинними варіантами і значно доступніші за ціною.
Так чи інакше при виборі матраса з латексу або пінополіуретану перший варіант завжди кращий, і якщо немає можливості придбати безпружинну модель з цілим латексним блоком, то пошукати варіанти з прошарком такого матеріалу тим, хто турбується про своє здоров'я і комфорт, все ж варто.
Стати дилером
Заповніть форму, щоб стати реселлером Veneto, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.