Як зробити вітальню затишною: 7 лайфхаків

24.02.2021
Осінь надто швидко увірвалася у двері, залишивши від тепла лише спогади про літо.
Як зробити вітальню затишною: 7 лайфхаків

Але це не привід для суму, а мотивація перетворити своє житло на затишне гніздечко. 7 лайфхаків, як зробити вітальню затишною, допоможуть вам побороти осінню хандру і перетворити кімнату на сонячний острів.

Як кажуть, «У природи немає поганої погоди», але, тим не менш, адаптація до холоду і дощу проходить складно. Щоб зробити цей щорічний перехід приємнішим, пропонуємо вам «зігрітися» інтер’єром. Для початку перетворимо вітальню. Ця кімната призначена для спілкування і відпочинку, зустрічей і нескінченних посиденьок. 7 способів, як зробити вітальню затишнішою, допоможуть вам візуально збільшити простір, створити теплу атмосферу і просто забути про холодну пору року.

Зберігаємо тепло

Мабуть, не варто говорити про те, як важливо мати тепло в домі. Протяги і холодна підлога «вимивають» з вашого житла найменше тепло. Крім дискомфорту, незапланована циркуляція повітря небезпечна для здоров’я всієї сім’ї. Тому вже зараз вживайте заходів.

Переконайтеся, що ваша вітальня добре ізольована в холодний період року. Почніть з головного джерела втрати тепла – вікон. Якщо рами старі і ваш бюджет дозволяє зробити ремонт, замініть їх на нові склопакети. Якщо такі кардинальні зміни вам не по кишені, використовуйте папір, вату чи шпаклівку, щоб закрити всі щілини.

На другому місці серед джерел протягів – дошки підлоги. Уникнути холодних потоків повітря можна за допомогою килима або закрити щілини за допомогою епоксидних сумішей. Рекомендуємо виконати ці дві операції одночасно, щоб досягти максимального ефекту.

Насичені фарби

Як зробити вітальню затишнішою? Використовуйте в декорі багаті і глибокі кольори. Насичені відтінки є ефективним способом створити відчуття тепла. Це правило діє для меблів, стін і підлоги.

Будьте сміливими і експериментуйте з кольорами. Наприклад, насичений колір темного вугілля на стінах чудово поєднується з контрастним ортопедичним диваном у гірчично-жовтих або ягідних тонах. Якщо ви зважитеся на темні стіни, розширити простір і зробити його затишним вам допоможе яскраві меблі: дивани, крісла, пуфи. Крім того, така палітра відтінків виглядає чудово і дорого, особливо у поєднанні з дерев’яними аксесуарами.

М’яке освітлення

Освітлення надає будь-якому простору певного настрою. Якщо це холодні відтінки – створюється відчуття роботи і прохолоди, теплі ж промені, навпаки, розслабляють і налаштовують на романтичний лад. Проте вибирайте освітлення, виходячи зі своїх особистих уподобань і стану здоров’я.

А ось як зробити вітальню затишною виявилося ще простіше, ніж обрати відтінок світла. Достатньо встановити багаторівневі світильники: основне світло і додаткові бра або торшери. За допомогою такої нехитрої зональності створюється чарівна атмосфера комфорту, і при ввімкненні того чи іншого освітлення – певний настрій на вечір.

Багатошаровість

Коли холодно, ми вдягаємо кофти, жилети, куртки і з часом перетворюємося на капусту. Саме багатошаровість створює відчуття тепла і захищеності. Те ж саме відбувається з вашою вітальнею. Додавши до обстановки декоративні подушки з в’язаними чохлами, плюшеві та вовняні пледи, хутряні чохли на крісла, ви створите атмосферу затишку і розслаблення. Завдяки цьому перевтіленню кімната стане нагадувати затишну хатинку, де ось-ось роздасться тріск сухих дров у каміні, а тепле повітря наповнить кожен куточок магією безкінечного спокою.

Адаптація під сезон

Ми всі прекрасно розуміємо, що зима не вічна. Після морозів приходить відлига, а потім прокидається природа. Ваша вітальня, як і все навколо, має перевтілюватися і адаптуватися під кожен сезон. Для того щоб швидко змінити атмосферу в кімнаті, подбайте про кілька предметів інтер’єру.

Штори. Завдяки цим практичним і багатофункціональним віконним занавіскам створюється загальний настрій у домі. Щільні й важкі штори ідеально підходять в осінньо-зимовий період, адже не пропускають протяги до кімнати і відбивають холод від скла. А от для весни й літа оберіть легкі шифонові або атласні занавіски з рослинним принтом.

Пледи і чохли на меблі. Восени вони зігрівають, а навесні – обтяжують. Виділіть у вітальні компактне місце – відділення шафи або комод – для перевтілень кімнати від сезону до сезону. Не забудьте змінити чохли на декоративних подушках і прибрати килим з підлоги, коли почнете готуватися до літа.

Шик і блиск

Як зробити вітальню затишною? Додати сонячних променів за допомогою трендових металевих аксесуарів. Уже кілька сезонів поспіль предмети з міді та латуні продовжують користуватися популярністю й освітлювати квартири тисяч людей. Іскорку і блиск можна отримати від золотистих плафонів, глянцевих рамок для фотографій і картин, вази для цукерок чи квітів тощо. Якщо ж ви прихильник металевого кольору, будьте готові до того, що сріблясті відтінки внесуть у ваш інтер’єр прохолодні нотки.

Власні джунглі

Рослини прикрашають приміщення, створюють атмосферу комфорту і виробляють кисень. Але на цьому переваги зелених не закінчуються…

Як зробити вітальню затишною? Додати в загальний інтер’єрний коктейль трішки кімнатних рослин. А як захистити свою сім’ю від шкідливих речовин і сполук у домі? Вам на допомогу все ті ж рослини. Просто тому, що ви не бачите забруднюючих речовин у своїй квартирі, це не означає, що їх немає. Недавнє дослідження продемонструвало негативний вплив сполук, які містяться у фарбі, мийних засобах та інших предметах домашнього вжитку, на стан організму. Тож перейдемо до рослин, які чудово поглинають хімічні пари і створюють затишну обстановку.

Драцена. Симпатична рослина вже за 12 годин поглинає 94% шкідливих випаровувань. Якщо ви часто фарбуєте нігті у вітальні, драцена позбавить вас і ваші легені від парів ацетону за лічені години.

Кактус Еуфорбія. Поглинає одразу кілька органічних сполук і додає в інтер’єр вітальні тепло Карибських островів.

Бромелія. Це рослина більше, ніж просто красивий квітка. Бромелія знищує хімічне забруднення і поглинає бензол, що міститься у сигаретному димі.

Хлорофітум – вічнозелена рослина-довгожитель. Прекрасно вписується в інтер’єр вітальні, не вимагаючи особливого догляду. Хлорофітум або зелена лілія інтенсивно очищає повітря від шкідливих елементів і прекрасно справляється з важкими хімічними сполуками.

Прислухайтеся до наших порад, як зробити вітальню затишною, і приступайте до чарівного перетворення. Зробіть своє житло на час морозів і дощів яскравим і теплим, світлим і життєрадісним. А потім сідайте на диван у компанії близьких людей, насолоджуйтеся оновленим інтер’єром і чекайте весну! Вона вже не за горами.

Стати дилером

Заповніть форму, щоб стати реселлером Veneto, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Заповніть форму