Правила здорового сну для малюка

Правила здорового сну для малюка

Не секрет, що сон являється однією з найважливіших фізіологічних потреб, особливо для дітей. Як зробити так, щоб новонароджений та вже доросліший малюк спали в максимально комфортних умовах? Як облаштувати дитяче спальне місце з найбільшою користю для дитини? Експерти сну компанії «Венето» допоможуть Вам розібратися у даному питанні.

Не секрет, що сон являється однією з найважливіших фізіологічних потреб, особливо для дітей. Як зробити так, щоб новонароджений та вже доросліший малюк спали в максимально комфортних умовах? Як облаштувати дитяче спальне місце з найбільшою користю для дитини? Експерти сну компанії «Венето» допоможуть Вам розібратися у даному питанні.

Кімната для малюка

Найкращий інтер’єр для дитини – кімната у світлих тонах, без різких стрибків у дизайні та крикливих кольорів у декоруванні кімнати, та звичайно ж, гострих предметів та кутів. Рекомендується не заставляти кімнату малюка важкими деталями декору, гардинами, килимами з товстим та густим ворсом. Тобто усі предмети, які володіють властивістю добре збирати пил – апріорі не для дитячої кімнати. Маленькій дитині необхідний простір та повітря. До речі, про повітря. Здоровий міцний сон потребує вільного дихання чистим киснем. Тому не забувайте добре провітрювати кімнату малюка перед сном, трохи відчиняти вікно у холодну пору року та відчиняти вікно на ніч у спеку. В холодну пору року, коли вмикається опалення, рекомендується використовувати зволожувач повітря.

Що стосується їжі, перегодовувати дітей не можна в принципі, а на ніч – категорично забороняється. Процес травлення під час сну не припиняється, і нагодований малюк буде ворочатись та рюмсати уві сні, а на ранок – знову вередувати. Давайте дитині перед сном склянку смачного йогурту чи кефіру – шлунок при цьому не буде перенапружуватись, а малюк отримає належну користь.

Дитяче ліжечко

Дитяче ліжко, згідно міжнародним правилам безпеки, повинно, зокрема, відповідати наступним правилам:

Навіть коли Ваша дитина правильно покладена у ліжечко, залишаються речі, за якими треба слідкувати, а саме:

  • Необхідно, щоб глибина ліжка була достатньою для того, щоб у неї можна було покласти дитину без ризику, що вона впаде.
  • Відстань між рейками повинна бути не більше 45-65 мм.
  • У ній не повинно бути сходинок, а з передньої чи з задньої стінки не повинно бути вирізів.
  • Вкладайте дитину спати на спинку так, щоб його ноги були розміщені поблизу задньої стінки ліжка.
  • Не кладіть у ліжко маленької дитини подушки для дорослих. Безпека потребує, щоб дитина спала на спеціально підготовленій поверхні.
  • Виходячи з кімнати і залишаючи лежачого малюка у ліжечку самого, не забудьте підняти та надійно зачинити відкидну стінку.
  • Ліжко повинно стояти так, щоб на нього не потрапляли прямі сонячні промені. Воно не повинно знаходитись поряд з вікнами, батареям опалення та світильниками, щоб уникнути перегрівання дитини. Також коло ліжка не повинно бути розеток та предметів меблів, чіпляючись за котрі, дитина могла б вилізти з ліжечка.
  • Не рекомендується використовувати в дитячій кімнаті штори та жалюзі із мотузками. Звисаючі мотузки створюють небезпеку удушення. Якщо штори чи жалюзі вже є у кімнаті, слідкуйте за тим, щоб їх шнури завжди були надійно підв’язані.
  • Коли матрац знаходиться у найнижчому положенні, а верхня планка – нижче рівня грудей дитини, значить настав час придбати дитині звичайне ліжко.

Дитячий матрац

Лікарі ортопеди радять обирати ортопедичний матрац. Що це значить? Те, що матрац повинен приймати форму тіла малюка, не тиснути на м’які тканини, забезпечувати правильний розвиток хребта. Матраци ТМ «Венето» - єдині в Україні ортопедичні матраци, рекомендовані Асоціацією ортопедів та травматологів. Медики рекомендують відштовхуватись від віку дитини та зв’язаних з цим фізіологічних особливостей його організму.

Хребет при народженні не має фізіологічних вигинів, як у дорослого, вони формуються пізніше – коли малюк починає тримати голівку, сидіти, стояти. М’язи, які підтримують хребет, не достатньо міцні, щоб впоратись зі своєю функцією. У перші місяці та роки життя дитина проводить у ліжку до 20 годин, тому воно повинно бути достатньо твердим (жорсткість вище середньої чи середня при достатній пружності), щоб вберегти хребет дитини від пошкоджень, та в той же час достатньо пружнім та комфортним для зручного відпочинку. Тому периметр матрацу повинен бути міцним, щоб наступивши на нього у ліжечку, дитина не провалилася між ламелями ліжка та матрацу. Склад матрацу повинен бути гіпоалергенним й не містити шкідливих для маленького організму речовин. Усіма цими якостями володіють матраци ТМ «Венето».

З 3-х літнього віку відмічається збільшення маси тіла дитини, продовжується формування природних вигинів хребта (постійність шийної кривизни встановлюється до 7 років, поперекового – до 12 років), продовжується заміщення хрящової (гнучкої, еластичної) тканини на кістяну тканину – більш міцну. Кількість сну поступово знижується – від 12 до 9 годин на добу.

Спати рекомендується на поверхні середньої жорсткості, так як розвиток мускулатури та процеси формування фізіологічних вигинів знаходяться на більш високому рівні, чим до 3-х років. Матрац вже повинен підтримувати формуючий хребет на рівні з ортопедичними матрацами для дорослих.

Одним з найпопулярніших матеріалів, що використовуються у матрацах, вважається кокосове волокно. Воно виготовлено з тертої шкарлупи кокосового горіха.

Оснащення дитячого ліжка

Останньою сходинкою на шляху до здорового сну малюка є оснащення його ліжечка комфортною ковдрою та правильно підібраною подушкою. Подушка «Венето Комфорт Дитяча» - функціональна комфортна подушка для Вашого малюка, яка забезпечує м’яку підтримку шийному відділу хребта та повноцінний відпочинок під час сну. Ковдра «Венето Комфорт Дитяча» - комфортна дитяча ковдра забезпечує оптимальний мікроклімат у ліжечку Вашого малюка. Завдяки наповнювачу із силіконізованого поліефірного волокна, ковдра легка, добре вентилюється, має антиаллергенні, антипилові та антикліщові властивості.

«Венето» - здоровий сон з перших днів життя

Інтернет-магазин veneto.ua використовує cookie-файли та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також полегшити використання сайту, аналізувати використання наших товарів, щоб підвищити якість рекламних і маркетингових активностей Приймаю
Наши магазины