Світлана Навроцька, мамолог, онколог, лікар першої категорії

Более 30% женщин страдают от лимфостаза. Этому часто содействует сдавливание груди во время сна на животе. Ортопедический матрас важный этап лечения, нельзя просто пройти курс таблеток, или курс только массажа, все должно быть в комплексе.

Інтерв'ю з мамологом: здоров'я грудей і хребта – одне ціле

Як то кажуть, груди – це жіноча гордість і чоловіча слабкість. Багато представниць жіночої статі готові боротися з природою, намагаючись всіма можливими способами не тільки створити, але і зберегти ідеальну форму. Як же зберегти груди красивими, а організм – здоровим, і як з усім цим пов'язаний сон? Компанія Венето провела захоплюючу бесіду з мамологом, онкологом, лікарем першої категорії – Світланою Навроцькою.

З точки зору медицини, великі груди - це добре чи погано?

Все залежить від статури, але, звичайно ж, в більшості випадків великі груди можуть створити не тільки дискомфорт, але і привести до різних захворювань хребта. Адже, це ж велике навантаження на плечі і шию. Найбільше страждає грудний відділ. Через наявність великих грудей виникають міжхребцеві грижі. Це коли оболонка диска між хребцями, як би лопається і з'являються нарости, які защемляють судини. А при вагітності груди взагалі збільшуються в два рази. А тепер уявіть, якщо у жінки четвертий розмір від природи? Хребту, в такому випадку, не позаздриш.

А що ж жінки, які штучно зробили собі великі груди, який дискомфорт вони відчувають і що може їм допомогти?

Практично всі жінки скаржаться на сильний біль в області спини. Що не дивно, адже протягом двох тижнів після операції спати можна тільки на спині і на ліжку з високим узголів'ям. Та й хребет звикає до нової навантаженні. Зовсім прибрати неприємні відчуття не вийде, але полегшити цілком можуть розслаблюючі масажі та ортопедичні матраци з різноманітними ефектами.

Чому взагалі одні жінки можуть похвалитися великими грудьми, а інші мріють про пластик?

Все залежить від гормонів. У деяких менструація почалася раніше, у деяких – пізніше. У кого-то вона регулярна - яєчники працюють добре, у кого-то немає. Від цих факторів і залежить кількість молочної залози. До того ж, обсяг формується і за рахунок жирового прошарку, ось чому практично у всіх професійних моделей маленький розмір грудей. Дівчаткам-підліткам взагалі не рекомендується сидіти на дієті, так як в результаті у них знижується рівень статевих гормонів і перестає рости груди.

А як впливає сон на розвиток у жінок красивих форм?

Повністю груди формуються в 19-20 років. А поки вона ростуть, дуже важливо спати на фізіологічно правильному ліжку. Ось яка ситуація складається, спить дівчина на поганому матраці, не висипається нормально, яка може бути навчання? Змінюється психо-емоційний настрій і впливає на ендокринну систему. Дратівливість і стрес також негативно позначається на роботі молочних залоз. До того ж, якщо дівчинка неправильно спить, хребцями ущемляється кровопостачання і груди гірше розвиваються. За рахунок усіх цих деструктивних змін: старий матрац, викривлений хребет, так як в школі діти часто сидять за партою неправильно, – все це призводить до порушення статевих гормонів. Жіночі груди не симетричні, але, якщо логічно подумати, виходить, що саме відрізок між зростанням першої і другої молочної залози може подовжуватися, якщо є порушення постави. У підсумку, до мене приходять дівчата, у яких одна груди першого розміру, друга – третього. І тут уже не обійтися без пластичної хірургії. Щоб уникнути подібних неприємностей, потрібно стежити за тим як ти ходиш, як сидиш і, звичайно ж, як спиш.
Наши магазины