Тамара Кінча-Поліщук, ортопед-травматолог вищої категорії, кандидат медичних наук, доцент

Експерт розповіла хитрощі, як зробити поставу королівською

Всі ми знаємо, що рівна спина – це впевнена в собі людина. Здоровий хребет робить нас стрункіше, вище, красивіше. Катерина II була невисокою, але здавалася величною, завдяки своїй поставі, яку зберегла і в похилому віці. А в кращих приватних пансіонатах Великобританії досі вчать дівчаток, перш за все, правильно тримати спину. Що ж загрожує дівчатам, які не дбають про здоров'я свого хребта і як домогтися королівської постави?

Компанія Венето запитала про це лікаря ортопеда-травматолога вищої категорії – Кінча-Поліщук Тамару Анатоліївну.

Що ж Ви порадите нашим читачкам, які хочуть мати рівну, та що там, королівську поставу?

Звичайно ж, можна носити книжки на голові або навіть кілька разів в день по півгодини ходити, тримаючи палицю за спиною уздовж хребта, як змушували ходити панянок в дореволюційний час. Але не можна забувати дуже важливого моменту. Королівська постава – це, в першу чергу, самосвідомість людини, вміння тримати себе в суспільстві. Це звичка, яка виробляється з дитинства. Я дуже добре пам'ятаю, як моя бабуся, яка рік провчилася в нашому інституті шляхетних дівчат, говорила мені: «Не сутулься! Адже раніше, погана постава вважалася ознакою низького походження! ». І на мене це так діяло, що я завжди тримала спину рівно. І я вдячна їй досі.

До того ж, чому англійські лорди так любили кінну їзду? Тому що сидячи на коні, неможливо не тримати спину, інакше ти злетиш з цієї коні за дві секунди. Згадайте будь-яку фотографію наїзника - це рівна спина. Точно так же на велосипеді, неможливо їхати зігнувшись. У європейських країнах, багато хто вже пересів на велосипеди, на них навіть клерки їдуть з комп'ютерами і в костюмах на роботу. Проблеми зі спиною – це проблеми нашої цивілізації. Багато чого ми змінити не можемо. Але ось тут хороша фізіологічно грамотна ліжко виступає на перший план. Вона не тільки дозволить спині розслаблятися і тримає її в правильному положенні, але і дає людині необхідний відпочинок, а значить, упевненість в собі. Адже без неї не вийде оволодіти королівською поставою.

Тамара Кинча-Полищук 2

Виходить, щоб мати рівну спину потрібно правильно спати?

Спати можна як завгодно: на животі, в «позі ембріона», на спині або на боці. Головне – на чому людина спить. По-перше, потрібно виключити високі подушки, по-друге, повинен бути правильний матрац. Матрац повинен бути таким, щоб хребет в нічний час не деформувався, що не прогинався. І ось якщо звернути увагу на рекламу ортопедичних матраців, що там малюють завжди? Там малюють спину людини з хребтом, який знаходитися в правильному положенні.

Навіть якщо говорити з такою обивательської точки зору, якщо людина не виспався, він працездатний? Ні. А якщо він спав на поганий ліжку, він може виспатися? Погодьтеся, багато людей не можуть спати в поїзді, і я в тому числі. За кордоном, навіть в самому зубожілому готелі обов'язково є хороший ортопедичний матрац. Подушки можуть бути гірше або краще, ліжко може бути гірше або краще, але ортопедичний матрац обов'язково повинен бути. Поганого матраца немає ні в одному готелі, ні в якій країні світу. Людина, яка не висипається – не може бути здоровим, а виспатися на поганий ліжку неможливо. Ось і вся формула.

Які проблеми з хребтом можуть очікувати жінок, які не дбають про свою поставу?

Всі проблеми зі здоров'ям проявляються з віком, адже, наш спосіб життя позначається на подальшому самопочутті. І перші скарги, найчастіше, починаються з болів в спині. Чому з віком жінки стають нижче? Тому що у них хребці просідають за рахунок остеопорозу. Якщо говорити образно, уявіть собі шматочок рафінаду. Спочатку він твердий, але опустіть його в воду і стисніть. Ось це і є остеопороз, коли хребці стискаються, зменшуючи тим самим зростання жінки. В результаті, на ділянці між потилицею і місцем трохи вище лопаток, формується так званий «вдовою горб». У кого-то він майже не помітний, а у кого-то і досить великий, але суть одна - жінка вже не може вирівняти спину, через те, що вона не тримала поставу свого часу. М'язи спини не тримали хребет в правильному стані. Жінкам після 50 ми рекомендуємо приймати будь-які препарати кальцію, а при остеопорозі спати на жорсткому ортопедичному матраці, щоб хребці не просідає. Повторюся, якщо ми не відпочиваємо в нормальних умовах, якщо наш хребет не може розслабитися, то ми не можемо бути здоровими, не можемо бути впевненими в собі, а значить, не може мати королівську поставу.

Тамара Кинча-Полищук 3.jpg

Повернутись до списку

Інтернет-магазин veneto.ua використовує cookie-файли та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також полегшити використання сайту, аналізувати використання наших товарів, щоб підвищити якість рекламних і маркетингових активностей Приймаю
Наши магазины