Як обрати ліжко

Обираючи ліжко, ніщо не стане Вам кращим радником, ніж власний смак. Але все ж, бувають питання, у яких одним тільки смаком не обійтися. Один з них – як обрати правильний розмір ліжка.

При виборі розміру ліжка, перше й головне, на що слід покладатися – це габарити Вашої спальні. Хоча й тут можуть бути варіанти, існують же люди, для яких велике, просторе ліжко важливіше всього вільного метражу. Для більш раціональних, радимо все ж таки покладатися на гармонічне розташування ліжка у Вашій спальні та зробити попередні заміри.

Другим важливим аспектом при визначенні розміру ліжка являються Ваші звички. Якщо ліжко Ви обираєте для себе, то тільки до себе в такому разі слід прислуховуватись. Те, як Ви звикли спати, являється важливим визначальним критерієм. Якщо більшу частину ночі Ви спите на спині чи на животі – краще обрати полуторне ліжко, у такому положенні людина займає більше простору, чим при сні на боці.

Існує дві системи міри – англійська та метрична. Перша в основному застосовується американськими виробниками меблів, друга – європейськими. Фабрики з США рахують стандартні розміри ліжка в футах та дюймах, компанії з Італії, Франції, Германії та ін. – в метрах та сантиметрах.

Розмір односпального ліжка

У Європі типовою вважається довжина 200-210 см., а розмір односпального ліжка варіюється лише широтою. Те, що в Старому Світі називається одномісним ліжком чи матрацом (шириною 90-100 см.), в американському варіанті відповідає розміру Twin (99х190 см.). Останній розрахований на людей невеликого зросту: в Україні ліжка такої довжини пропонують як «підліткові». Одномісне ліжко частіше всього купують для підлітка чи для встановлення в гостьову спальню.

Розмір полуторного ліжка

Вузьке ліжко на двох, що називається у побуті «полуторкою», відповідає європейській двоспальній широті 140-160 см.. Серед американських модифікацій можна обрати Double (вона ж Full) 137,2х190 см. чи Queen 152, 4х203,2 см.

Двоспальне ліжко

Повноцінне двоспальне ліжко має у європейському варіанті широту 180 чи навіть 200 см.. Американці оперують терміном «королівське» двоспальне ліжко. Східні «королі» ширше (Standard King, Eastern King, King) – 193/198х203,2 см.. Натомість західні (Western King, California King) довше - 182,9х213,36 см.

Нестандартні розміри ліжка

Якщо Ви не впевнені у виборі якогось конкретного розміру, рушайте до магазину «на випробування». Для визначення необхідної широти односпального ліжка слід лягти на матрац, зігнути руки таким чином, щоб вказівні пальці торкалися один одного на рівну грудей, а лікті були широко розставлені. Чи поміщаються вони на матраці? Якщо лікті звисають, широти недостатньо для того, щоб комфортно перевертатися з боку на бік. Можливо, краще придивитись до «полуторного» ліжка?

У будь-якому випадку, яким би не був Ваш вибір, головний критерій – ліжко, на якому Ви спите, повинно бути зручним саме для Вас. Нагадуємо, що всі ліжка ТМ «Венето» з натурального дерева, виготовляються з високоякісних та екологічно-чистих матеріалів, мають ортопедичні властивості та інші приємні характеристики.

Бажаємо Вам не помилитися з вибором та обрати саме те ліжко, яке буде радувати Вас довгі роки!

Інтернет-магазин veneto.ua використовує cookie-файли та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також полегшити використання сайту, аналізувати використання наших товарів, щоб підвищити якість рекламних і маркетингових активностей Приймаю
Наши магазины